نمایشگاه ایران اکسپو

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی توان‌مندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران

پنجمین رویداد توان‌مندی‌های صادراتی ایران با عنوان ایران اکسپو ۲۰۲۳ در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران، با حضور «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، «مهدی نیازی» سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و «علیرضا پیمان پاک» رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران، در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ افتتاح شد. در این مراسم وزیر صنایع و بازرگانی عمان نیز در کنار مقام‌های ایرانی برای افتتاح این نمایشگاه بین المللی حضور داشت.

امسال نیز مانند ادوار گذشته، شمار زیادی از تولیدکنندگان مطرح و نام آشنای کشور در حوزه‌های مختلف در این نمایشگاه حضوری پررنگ داشتند. با توجه به تنوع محصولات و صنایعی که در نمایشگاه حضور داشتند می‌توان از این دوره به عنوان یک تحول نسبت به سال‌های قبل یاد کرد. با یک بررسی ساده و گشت‌وگذار میان غرفه‌ها می‌شود به رشد چشم‌گیر تولیدکننده‌های نوظهوری پی برد که برخلاف اسامی و برندهای ناآشنای آن‌ها می‌توان توان رقابتی بالا و پیشرفت خوبی برای ایشان متصور بود.

۱۲ گروه کالایی از جمله پتروشیمی، دانش‌بنیان، پزشکی و تجهیزات پزشکی، ساختمان، لوازم خانگی، صنعت، مواد غذایی و کشاورزی، چرم، صنایع دستی، انرژی و خدمات مهندسی در این نمایشگاه عرضه شد.

هیئت کارشناسی شرکت آذرپویا با حضور فعال خود در محل برگزاری نمایشگاه با مدیران بیش از ۴۰ شرکت به صورت مستقیم مذاکرات فشرده‌ای به عمل آورد. این جلسات با صنایع مختلف و توانمند و همچنین دارای اولویت کاری برای شرکت آذرپویا و بازار کشور جمهوری آذربایجان برگزار شد.

نمایشگاه در کنار قوت‌های خود ضعف‌هایی نیز داشت که می‌توان به این موارد اشاره کرد: دشوار بودن مسیریابی راه‌های ورود و خروج، جانمایی نه‌چندان دقیق سالن‌ها، دیزاین تکراری و یک‌شکل غرفه‌ها، دیزاین سرسری سالن‌ها، روشنایی ضعیف سالن‌ها و بی‌نظمی نسبی سالن مذاکرات B2B به چشم می‌خورد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.